Bezpečnost dětí
Všichni rodiče dělají maximum pro to, aby se jejich dítě nezranilo. Jakmile se dítě naučí pohybovat po bytě, i je třeba po čtyřech, je třeba odsunout z jeho dosahu vše, na co by mohlo dosáhnout. V naší domácnosti se tak postupně přesouvají věci výš a výš, s tím, jak dítě roste a kam až dosáhne.
Na bezpečnost dětí se myslí i při stavbě dětských hřišť, kdy veškeré herní prvky musí splňovat přísné bezpečnostní normy, hřiště jsou oplocená a na zemi už děti neběhají po trávě, ale po měkčeném PVC. Jsou tam jako v bavlnce.
Mnoho dětí, ale nechodí na dětská hřiště, protože jim rodiče vytvořili jejich vlastní hřiště na zahradě u rodinného domu. Dnes už není nijak cenově náročné koupit dětský zahradní domeček, se skluzavkou, s houpačkou či pískoviště. Také bazén najdeme na mnoha zahradách. A máme-li hodně aktivní děti, není od věci pořídit jim trampolínu. I na vlastní zahradě bychom ale měli pečlivě kontrolovat bezpečnost jednotlivých atrakcí, na houpačce kontrolovat lana, na skluzavce případné praskliny a na trampolíně určitě často zkontrolujeme celistvost sítě, případně i kryt pružin na trampolínu. A o bezpečnosti okolo bazénu, to by bylo na celou kapitolu, protože to je na našich zahradách jeden z nejvíc nebezpečných prvků. Ideální je naučit už hodně malé děti skákat a padat do vody, aby uměly samy vyplavat na hladinu a uměly se dostat ke břehu. Takový kurz plavání batolat je jistě vynikající investicí pro bezpečí vašeho dítěte.
Na bezpečnost dětí bychom nikdy neměli zapomínat a vždy jim dát všechny potřebné ochranné prvky. Můžeme se snažit děti hlídat, jak chceme, ale nic jim nemůže vynahradit pohyb na čerstvém vzduchu v přírodě, kde nejsou ploty a mohou chodit po mechu a jehličí. Vylézt na strom, zhoupnout se na větvi, to je to správné dobrodružství, které už mnoho dětí vůbec nezná. A není to škoda?