Tahací kačer – hračka, kterou milují všechny děti napříč generacemi
Dnešní děti mají k dispozici mnohem více hraček, než mívali jejich rodiče a jejich prarodiče. A zatímco některé hračky se na trhu objeví a zanedlouho zase zmizí, jsou tu i hračky, které se těší stále stejně velké popularitě. Jsou to zejména dřevěné hračky, které jsou originální, zdravotně nezávadné a tak nějak nesmrtelné. Mezi ně bezesporu patří k všem velmi dobře známý tahací kačer.
Každé dítě si musí mít s čím hrát
S různými hračkami si hrají děti již po tisíce let. I archeologické nálezy potvrzují, že děti si hrály vždy, napříč staletími. Ať už šlo o panenky, vyřezávaná zvířátka, miniatury vojáčků nebo autíček či zmenšeniny nejrůznějších nástrojů. Do devatenáctého století se vyráběly hračky převážně jen ze dřeva. Od devatenáctého století se postupně k výrobě začaly používat i jiné materiály jako například kov, sklo nebo porcelán. Po skončení druhé světové války se začaly postupně objevovat i hračky vyrobené z plastu a mezi nimi vévodily panenky.
Česká hračka, která se zapsala do dějin
Tahací kačer je u nás notoricky známá dětská dřevěná hračka. A také nás zapsala do dějin. Klasickou dřevěnou dětskou hračku na provázku začala vyrábět firma z Nové Vsi v Horách. V roce 1958 pak hračka vyhrála hlavní cenu na Světové výstavě. A dodnes patří k nejoblíbenějším prvním hračkám pro nejmenší děti.
Dřevěné hračky obecně jsou pro naše děti to nejlepší, co jim můžeme na hraní dát. Nejsou totiž nikterak zdravotně závadné a pro nejmenší tak nepředstavují žádné nebezpečí. Což se o některých moderních plastových hračkách říct nedá. A i navzdory tomu, že dnes mají děti nepřeberné množství možností, s čím si budou hrát o staré dobré klasické dřevěné hračky je stále velký zájem.
Každá hračka by měla splňovat hned několik hledisek. Samozřejmě musí být z hlediska estetického pro děti poutavá, měla by být bezpečná, plnit výchovnou funkci a děti i něco naučit.